O naszej firmie

+48 501 337 512
hydr.jpg
Hydraulik Warszawa
Witam, nazywam się Robert, jestem hydraulikiem. Od ponad 10 lat zajmuje się wykonywaniem usług hydraulicznych, pracujemy na potrzeby zarówno dużych inwestycji, jak i wykonaniem instalacji hydraulicznych, CO, wod-kan w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, czy biurach. Masz awarię, planujesz przebudowę instalacji hydraulicznej, chcesz przenieść grzejniki, czy podłączyć kuchenkę gazową zadzwoń do nas, Wykonujemy wszystkie podstawowe napraw i prace hydrauliczne, nasi wykwalifikowani hydraulicy mogą wymienia zawór, zlikwidują irytujące kapanie z kranu, pomogą gdy rura od ciepłej wody, czy grzejnika przecieka, przepchają odpływ z toalety, sprawimy ze grzejnik zacznie grzać, wymienią kran, spłuczekę toaletową, podłączą kuchenkę gazową, czy uruchomią kocioł CO. Pow zewnetrzna takiego zasobnika to 3,26m2 x2 szt = 6,52m2
Zasobnik o wymiarach 150cmx75cm bedzie mial okolo 480 litow (doliczajac ocieplenie)
Pow zewnetrzna 4,42m2.1. Czy większa ilość kolektorów niż zalecane minimum (420m pe32 przez Galmet) poprawi COP?
Ja myślę o 4 x 200m pe 32 (grunt raczej piach, miejscami glina)
2. Czy z tym poradzi sobie pompa obiegowa?
3. Może lepiej pe 40 ?
4. Czy lepiej kopać głębiej np 2m czy tylko poniżej strefy przemarzania 1,4?
Proszę ocenicie mój "profesjonalny" rysunek kolektorów.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję
Odległości między spiralami (zygzaki) 5m szerokość wykopu 2m, odległość między rurami na linii prostej 1m.
Pompa 6 lub 8 kW, doradca z Galmetu proponował mniejszą pompę i zbiornik biwalentny 250l dla parterowego domu 105 m2 i 30m2 ogrzewanego garażu (całość podłogówka) plus c.w.u. Wstępne wyliczenia OZC ok. 40 kWh/m2/rok.
Dodaję również czysty arkusz, może ktoś o dobrym sercu zaprojektuje lepiej klimatyzacja Warszawa

Daje to pow zewnetrzna o 47% wieksza przy 2 zasobnikach. O tyle tez najprawdopodbniej zwieksza sie straty ciepla z tytulu zamiany jednego zasobnika na 2 mniejsze o podanych wymiarach. Szacunek jak widzisz byl nawet nieco zanizony.
Jak bym gdzies sie machnal, to smialo mnie poprawiaj.
Przyjechał "hydraulik", piszę w cudzysłowie ponieważ po tej fuszerce nie jest godzien tego tytułu. Podłączył piec bez zaworu mieszającego, bez zaworu umożliwiającego pracę grawitacyjną, i na dodatek przerobił mi układ na zamknięty. Ale... po roku To jest typowy mini staw hodowlany.A dlaczego nie połączyć zbiornikow równolegle?
TZN. Zbiornik 1 - rownolegle - Zbiornik 2
Zbiornik 1 (plaszcz + wezownica szeregowo) pogotowie kanalizacyjne Warszawa
Zbionik 2 (plaszcz + wezownica szeregowo)
Cena przemiawia za zastosowaniem takich zbiorników.
Rzeczywiscie Galmet ma dosc pokazny wybor.
Probuje znalezc takiego, ktory ma zarowno plaszcz jak i wezownice.
Po spięciu ich razem, powierzchnia wymiany powinna byc dostateczna dla PC.
Sztuczny zbiornik.
Ten co to wprowadził na mapę jako wody stojące, to chyba był po browarku.
Skoro wody stojące, to przejdź sie do kogoś kumatego, zapytaj jak to zlikwidować, bo stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia.użytkowania stwierdzam że nie wyrobię na węgiel, piec pożarł mi prawie 4,5t, wnioskuję że woda która wraca jest za zimna. Przeglądając wuja google dużo się naczytałem, i postanowiłem sam zamontować taki zawór, ponieważ nikogo nie mogę się doprosić aby mi zamontował. A zima tuż tuż. Wykorzystałem Twój pomysł w jednej instalacji z pompą ciepła - dwa podgrzewacze dwupłaszczowe ze stali nierdzewnej 140l połączone szeregowo.
Nie jest może idealnie, bo ciepła woda podgrzewa się w dwóch cyklach, ale za to dużo taniej niż w dedykowanym do PCi podgrzewaczuZimny powrót nie jest przyczyną nadmiernego www pogotowie wodociagowe zuzycia opału. Najpierw ociepl dom, bo to jest podstawowym warunkiem mniejszego zuzycia opału, zawór 4-drozny poprawia pracę kotła, ale to nie jest tak ze po jego zainstalowaniu nagle i stosunkowo duzo spadnie zuzycie wegla. Twoje wnioski nie są prawdziwe.Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. http://pogotowie-wodociagowe.pl/usuwanie-awarii-sieci-kanalizacyjnej/ Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platiniumale śliczny! Naprawdę chcesz to cudo zasypać? Szkoda, że nie da się odkupić i przenieść do mnie...

Powodzi nie będzie - woda pod górkę się nie wdrapie, tylko tamten fragment może zamienić się w bagno i podtopić drzewa, które uschną.Też chętnie się dowiem jak zasypać coś co geodeta oznaczył mi na mapie jako Ws, czyli wody stojące. Wymiary: 3m x 2 m, głębokość 1 metr.

W miejscu stawiku będzie w przyszłości stał dom. Staw zbiera deszczówkę z działki, ale jak jest sucho to wysycha praktycznie całkowicie (odrobina wody w najgłębszym miejscu pozostaje).

Geotechnik, który badał działkę poradził mi następujące kroki:
- wypompować wodę
- wybrać z dna muł i inne resztki organiczne
- zasypać i odpowiednio utwardzić

Czy potrzebuję jakieś pozwolenia wodno-prawne czy coś innego, aby go zasypać?
Mam w planie zakup zaworu czterodrożnego Afriso, siłownika zaworu, regulatora pokojowego TECH oraz sterownika do tegoż zaworu. Z elektroniką nie będzie problemu, potrzebuję tylko porad jak sb poradzić z montażem

Usługi hydrauliczne

Skorzystaj z usług hydraulicznych naszej firmy. Zapewniamy konkurencyjne ceny, wysoką jakość usług i dbałość o szczegóły.


Hydraulik Warszawa, usługi hydrauliczne Warszawa, instalacje hydrauliczne Warszawa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one