Zobacz

hydr.jpg
Hydraulik Warszawa
Witam, nazywam się Robert, jestem hydraulikiem. Od ponad 10 lat zajmuje się wykonywaniem usług hydraulicznych, pracujemy na potrzeby zarówno dużych inwestycji, jak i wykonaniem instalacji hydraulicznych, CO, wod-kan w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, czy biurach. Masz awarię, planujesz przebudowę instalacji hydraulicznej, chcesz przenieść grzejniki, czy podłączyć kuchenkę gazową zadzwoń do nas, Wykonujemy wszystkie podstawowe napraw i prace hydrauliczne, nasi wykwalifikowani hydraulicy mogą wymienia zawór, zlikwidują irytujące kapanie z kranu, pomogą gdy rura od ciepłej wody, czy grzejnika przecieka, przepchają odpływ z toalety, sprawimy ze grzejnik zacznie grzać, wymienią kran, spłuczekę toaletową, podłączą kuchenkę gazową, czy uruchomią kocioł CO. Pow zewnetrzna takiego zasobnika to 3,26m2 x2 szt = 6,52m2wodą.Klimat będzie się zmieniał niezależnie czy będziecie palić węglem czy starymi skarpetami bo to akurat nie ma wpływu na klimat tylko na czystość powietrza w miastach ,nieprawidłowa zabudowa brak kominów powietrznych . Zmiany klimatu mają związek z ruchem precesyjnym ziemi półkula północna będzie się nagrzewać a południowa schładzać zmiany te będą postępowały szybko susze ,powodzie , tornada ,tsunami ,wielkie pożary ,zlodowacenia na półkuli południowej ruchy tektoniczne ziemi wybuchy wulkanów nagrzewanie się oceanów .Migracje ludności z kontynentów afrykańskich ,azjatyckich i południowej ameryki na północ .Brak żywności głód wojny .
Nigdy wcześniej podobna sytuacja nie miała miejsca. Zaistniały stan rzeczy spowodowany jest tegorocznymi obfitymi opadami, jak również małą liczbą dni słonecznych latem i niską temperaturą. Grunt dookoła domu - to około 80-130cm ziemi, pod nią ił, glina, generalnie warstwy nieprzepuszczalne.
Dookoła domu położone są drenaże. Zarówno one, jak i rury spustowe z rynien wyprowadziłem do 2 studzienek w ogrodzie (głębokich na 4 kręgi).
Nigdy przedtem nie było problemów z nadmierną ilością wody, nawet po intensywnych ulewach (9 lat).
Podczas budowy domu, nie było utwardzonej drogi, była tylko droga polna. 5 lat temu wykonano modernizację drogi. Położono sieć wodociągową, kanalizację sanitarną oraz kanalizację burzową. O ile przyłącza kanalizacji sanitarnej zostały wprowadzone w teren posesji, to "burzówka" odbiera wyłącznie wodę z kratek ściekowych umieszczonych na ulicy. Przyłączy burzowych nie wykonano. Obecnie sytuacja stała się niezwykle niebezpieczna, ponieważ nie daję powoli rady odpompowywać wody ze studzienek i powierzchni, wiem, że fundamenty stoją w wodzie, nie tylko u mnie, ale również u sąsiadów. Może ktoś z Was zderzył się z podobną sytuacją i ma jakąś koncepcję... Przede wszystkim wydaje się, że należałoby rozstrzygnąć, czy podczas budowy kanalizacji burzowej powinny zostać wykonane przyłącza i czy ich nie wykonanie nie jest naruszeniem jakichś przepisów. Na pewno ciągłe odprowadzanie wody poprzez drenaże, do burzówki, zapobiegło by takiemu nasączeniu gruntu.
Zasobnik o wymiarach 150cmx75cm bedzie mial okolo 480 litow (doliczajac ocieplenie)
Pow zewnetrzna 4,42m2.1. Czy większa ilość kolektorów niż zalecane minimum (420m pe32 przez Galmet) poprawi COP?
Ja myślę o 4 x 200m pe 32 (grunt raczej piach, miejscami glina)
2. Czy z tym poradzi sobie pompa obiegowa?
3. Może lepiej pe 40 ?
4. Czy lepiej kopać głębiej np 2m czy tylko poniżej strefy przemarzania 1,4?
Proszę ocenicie mój "profesjonalny" rysunek kolektorów.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję
Odległości między spiralami (zygzaki) 5m szerokość wykopu 2m, odległość między rurami na linii prostej 1m.
Pompa 6 lub 8 kW, doradca z Galmetu proponował mniejszą pompę i zbiornik biwalentny 250l dla parterowego domu 105 m2 i 30m2 ogrzewanego garażu (całość podłogówka) plus c.w.u. Wstępne wyliczenia OZC ok. 40 kWh/m2/rok.
Dodaję również czysty arkusz, może ktoś o dobrym sercu zaprojektuje lepiej klimatyzacja Warszawa

Daje to pow zewnetrzna o 47% wieksza przy 2 zasobnikach. O tyle tez najprawdopodbniej zwieksza sie straty ciepla z tytulu zamiany jednego zasobnika na 2 mniejsze o podanych wymiarach. Szacunek jak widzisz byl nawet nieco zanizony.
Jak bym gdzies sie machnal, to smialo mnie poprawiaj.

Usługi hydrauliczne

Skorzystaj z usług hydraulicznych naszej firmy. Zapewniamy konkurencyjne ceny, wysoką jakość usług i dbałość o szczegóły.
zwłaszcza że to ceny netto, a przyłącze krótkie, no chyba że to przewiert pod drogą. Tak czy inaczej materiały czyli nawiertka, zasuwa, przedłużka, skrzynka, rura pcv, wodomierz, zawory to koszt w porywach 700 zł, do kupienia w każdym sklepie wod-kan. Tyczenie wody ... na odcinku 7 m pierwsze słyszę, tam nie ma co tyczyć, inwentaryzuje się dopiero po wybudowaniu domu bo po co wcześniej skoro rurę można ułożyć w sumie dowolnie, jak Ci będzie wygodnie, a to dopiero będzie widać jak dom stał będzie i roboty ziemne się pogotowie kanalizacyjne kończyć będą. Badanie wody też uważam za zbędne teraz bo na czas budowy zużyjesz tyle wody że rurociąg sam się oczyści, a ewentualne badanie wykonać przed uruchomieniem instalacji w domu. Z resztą wodociągi mają zapewnić czystość wody. Mnie przyłącz wody kosztował ok 1500 zł. Z chodnika obok działki, jakieś 5 m od przyłącza, bez geodety. Projekt trzeba mieć tylko, u mnie koszt ok 250 zł (w nim ksero mapy do celów projektowych). Co do kanalizy to już kwota uzależniona jest od tego jak się będą wpinać w rurę główną, przykanalik, studzienka to może faktycznie kosztować trochę.

Hydraulik Warszawa, usługi hydrauliczne Warszawa, instalacje hydrauliczne Warszawa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one